עבודה בסינגפור לאקדמאים

סינגפור היא מדינה קטנה ומתקדמת, המציעה סגנון חיים שופע, מאורגן ושונה לחלוטין מסגנון החיים בארץ. ישראלים אקדמאים רבים אשר סיימו לימודים לתואר ראשון ומעלה, שוקלים את האפשרות לעבור לגור בסינגפור תקופת זמן, לחוות את העושר וההבדלים המהותיים המתאפשרים להם עם המעבר למדינה טרופית, שונה כל כך במזג האוויר, בהשקפת החיים, בהרגלים, ואפילו בסגנונות המגורים והבילוי, ולעבוד תוך כדי על מנת לאפשר לעצמם הרפתקה של התערות וחוויית החיים בסינגפור.
אילו עבודות לאקדמאים בסינגפור מוצעות לישראלים? כיצד מוצאים עבודה בסינגפור לאקדמאים והאם בכלל כדאי לעבוד בסינגפור? על כך ועוד, במאמר שלפניכם.

העבודה והחיים בסינגפור

סינגפור הינה אחת המדינות העשירות בעולם, המציעה מגוון צבעוני וחווייתי של תרבויות. בסינגפור מתגוררים סינים, מלזים, הודים ועוד מיעוטים, תיירים וטיילים ממקורות שונים. השפה הרשמית בסינגפור היא אנגלית – כך שלא קשה להסתדר ולתקשר עם המקומיים.

סינגפור היא מדינה בעלת 4.5 מיליון תושבים בלבד, מעל 10% מהם מיליונרים. סגנון החיים המקומי הוא שופע, הדיור מפנק ובסטנדרטים גבוהים, ומרבית האנשים במדינה חכמים, עשירים ונעימים. תנאי העבודה המוצעים במרבית החברות הם טובים יותר מאלו בארץ ובמשכורות שמנות יותר. יום עבודה הוא כשבע שעות בממוצע ובשל ריבוי העדות בסינגפור כמות החגים והחופשות במדינה היא גבוהה.

סינגפור היא אמנם אי קטן יחסית אך יש לה הרבה להציע. מדובר באי מקסים בעל תרבות מרתקת השוכן במזרח אסיה. מאז ומעולם היוותה סינגפור יעד אסטרטגי חשוב וכיום היא גם בעלת השפעה עצומה על הכלכלה העולמית. מדובר בכלכלה תחרותית, שוויונית יחסית, המאפשרת מקום טוב לצמוח בו כמעט לכל מי שלוקח בה חלק. מלבד ייחודה הכלכלי, השפה האנגלית המשמשת כשפה רשמית של סינגפור הופכת את האי הקטן הזה לעוד יותר אטרקטיבי עבור כל אלה מאתנו המחפשים עבודה מעולה שתביא אתה גם הכנסה גבוהה.

אילו עבודות מציעה סינגפור לאקדמאים?

עבודה בסינגפור לאקדמאים ניתן למצוא במשרות שונות, לבעלי תואר ראשון ומעלה. מומלץ לחפש עבודה כבר מהארץ, מאשר להגיע למדינה כתיירים, למצוא עבודה ורק אז להגיש בקשה לאשרת עבודה בסינגפור. כאשר מצאתם מעסיק המעוניין שדווקא אתם תעבדו אצלו ובהינתן שיש בידיכם את המסמך המאשר כי אתם אקדמאים (כמו תעודת תואר ראשון, שני וכולי) – אשרת השהייה והעבודה שלכם בסינגפור מובטחת.

אם כן, תוכלו לעבוד בכל תחום בסינגפור – בהייטק, בכספים, במדיה, בתחומים אמנותיים, באדמיניסטרציה או אפילו בעגלות ובעבודות זמניות – ככל שתמצאו עבודה שיותר נוגעת לתחום ההתמחות שלכם – כך הסיכוי שתוכלו להישאר במדינה לאורך זמן ושהשכר שלכם יספיק לכם על מנת לחקור את המדינה הנפלאה הזו, גדל.

חיפוש עבודה בסינגפור לאקדמאים

ישנן חברות רבות המציעות עבודות לאקדמאים בסינגפור או תיווך בין ישראלים אקדמאים לחברות מקומיות בסינגפור המוכנות להעסיק ישראלים בעלי ידע או ניסיון בתחומים מסוימים. אין ספק שעריכת בירורים מקדימים, יצירת קשר עם אנשי מקצוע בשווקים המקומיים ובחינת השוק, תנאי העבודה ואפשרויות המגורים טרם הנסיעה, תאפשר לכם "חיים קלים" יותר עם ההגעה לסינגפור. בכל מקרה, אפשרויות התעסוקה בסינגפור הן מרובות ומי שיש לו ידע תיאורטי ותואר אקדמאי בתחום אטרקטיבי כמו גם ניסיון תעסוקתי וקצת "מרפקים" – מוזמן להתנסות בהרפתקה יוצאת דופן – מגורים באחת המדינות המעניינות, הנעימות והחווייתיות על פני הגלובוס.

עד היום כולם חשבו שעבודה בחו"ל היא נחלתם של צעירים אחרי צבא, אשר מחפשים לעשות כמה שיותר כסף בכמה שפחות זמן. ובכן זמנים משתנים וכיום העבודה בחו"ל היא כבר לא רק עבור אותם צעירים אלא גם יעד נחשק בעבור אלו שכבר סיימו את הלימודים והם בעלי תואר ראשון. אין ספק שחברות רבות בישראל זיהו את הפוטנציאל הקיים באי הקטן והחלו לפעול במרץ במטרה למשוך ישראלים מוכשרים ובעלי רצון לעבוד ולהרוויח. כל זאת במטרה שיבואו לסינגפור ויחוו גם הם מעט מההצלחה הכלכלית העצומה של האי המיוחד הזה.

עבור בעלי תואר ראשון קיימות אפשרויות עבודה מגוונות ביעדים מוכרים כגון ארה"ב, אירופה, אוסטרליה וקנדה. סינגפור היא שחקנית חדשה יחסית ב"משחק" העבודות בחו"ל. אין ספק כי היא תופסת תאוצה מהר מאוד. החל מעבודות מכירות בקניונים ובמרכזי קניות וכלה בעבודות בחברות היי-טק וטכנולוגיה מהחדישות והמובילות כיום. סינגפור היא גם יעד תיירותי אטרקטיבי וגם מרכז ייצוא אלקטרוניקה מהמובילים בעולם. כך שאם בידיכם תואר כלשהו גם במנהל עסקים ואפילו תואר הנדסאי, תוכלו בלי שום בעיה להשתלב בשוק המצליח של סינגפור.