עבודה בסינגפור ומשם לתאילנד

צעירים ישראלים רבים גילו את סינגפור ואת נפלאותיה, זיהו את הפוטנציאל האדיר שהיא טומנת בחובה והחליטו לנצל את העושר שהיא מפגינה במסגרת עבודה בחו"ל. סינגפור היא מדינה פיצפונת, אבל כמה קטנה ככה גדולה. גדולה מבחינת העוצמה הכלכלית וההשפעה שלה על המזרח הרחוק ועל העולם כולו.

בזכות קרבתה הגאוגרפית לכמה מן יעדי הטיול הפופולאריים ביותר בקרב תרמילאים ומטיילים ישראלים (במיוחד בקרב חיילים משוחררים) וכמובן בזכות עושרה הכלכלי ויופיה המנצנץ, ניצבת סינגפור בגאון אל מול יעדים בולטים אחרים של עבודה בעולם. החוויה האישית שלי מהתקופה בה עבדתי וטיילתי בסינגפור בלתי נשכחת ובמהלך עבודה בסינגפור למדתי המון על עצמי ועל הסובבים אותי. באמצעות אותה עבודה מימנתי את המשך הטיול שלי במזרח הרחוק ומשם טסתי לתאילנד.

זמן הטיסה מסינגפור לבנגקוק הוא כשעתיים ובמרחק כה קצר מגלים שני עולמות שונים לחלוטין. אלו שתי מדינות שונות מאוד, אך יחד עם זאת קרובות האחת לשניה והנגישות ביניהן נוחה ביותר. העושר של סינגפור בא לידי ביטוי בגורדי שחקים עצומים, בתי מלון מפוארים, מסעדות יוקרה, אתרי נופש נפלאים ובארים ומועדוני לילה תוססים ומלהיבים. כשנוחתים בתאילנד מקבלים חוויה שונה לגמרי ואת מגדלי היוקרה והפאר מחליפים האותנטיות של תאילנד, ריח השווקים המקומיים ועשן האוטובוסים המפויחים. למרות הכל, כל אלה עדיין גורמים לכם להרגיש שהגעתם לגן עדן, כי הטבע העוצר נשימה, חמימות התושבים והאווירה המיוחדת לא משתווים לשום דבר אחר.

מרחוב אורצ'ארד, רחוב הקניות המפורסם בסינגפור בו נמצאים עשרות מרכזי קניות אשר מחוברים ביניהם באמצעות גשרים ומנהרות ושם עבדתי באחד הקניונים, נחתתי במקום בו אפשר ללכת יחפים, להתמקח על המחיר ולא לפחד שמא תיפול לי פיסת נייר ותזהם את הרחוב.