תכנון מסלול טיול לסינגפור

סינגפור המדהימה מושכת אליה תיירים רבים, אנשי עסקים וגם לא מעט צעירים מישראל אחרי צבא הבאים לעבוד בה. בין אם אתם טסים לטייל בסינגפור ובין אם אתם באים לעבוד במדינה הטרופית המרשימה הזו, כדאי להכיר את מסלולי הטיול הפופולאריים שיאפשרו לכם להכיר את סינגפור לעומק וליהנות מחוויות בלתי נשכחות.

סינגפור – נעים להכיר

סינגפור מורכבת מאי מרכזי גדול בשם סינגפור ומעשרות איים קטנים מסביב לאי המרכזי. סינגפור מאופיינת באקלים טרופי, לכן ניתן לטייל בה כל השנה, אך יש עונה גשומה שפחות מתאימה לטיול. כדאי לדעת כי מיליוני תיירים מגיעים לבקר בה, וגם אנשי עסקים מכל העולם – מאחר וסינגפור ידועה כמרכז מסחר וכלכלה חשוב ומוביל באסיה. בין מסלולי הטיול הנפוצים בסינגפור ניתן למצוא את מסלול הטיול ברובע הסיני- צ'יינה טאון. רובע זה נחשב למרתק ביותר ויש בו עשרות מקדשים, רחובות צרים וצפופים, המוני חנויות קטנות ודוכנים, מסעדות ובתי תה ומבנים היסטוריים חשובים.

מקדשים, כנסיות ושוק תוסס ודינמי

מסלול הטיול ברובע הצ'יינה טאון לוקח אתכם אחורה בזמן ומאפשר לכם להתרשם משלל הכנסיות, הפגודות והמקדשים הממוקמים ברובע ששטחו יחסית קטן. כדאי לבקר בכנסיה במקדש "השמחה השמימית", מקדש סיני חשוב ויפה השוכן במבנה עצום בגודלו ובכניסה אליו ניצבים שני אריות גדולים ומהגג יביטו בכם דרקונים אימתניים. המקדש צבעוני ויש בו אריחים ססגוניים המשולבים באופן מרשים והמראה המתקבל מיוחד במינו. מומלץ לבקר גם במקדש סיאן הסמוך ובו דרקונים אדומים רבים, בכנסיה הסינית המתודיסטית עם הצלבים הלבנים וגג הפגודה המאפיין מקדשים סיניים, ובמקדש "הים הרגוע" בו תצוגה מרשימה של סצנות שונות מחיי הכפר והספנות בעבר.

הרובע הסיני תוסס וחי ובגלל הרחובות הצפופים קשה ללכת בו בין המוני המקומיים והתיירים. עם זאת, האווירה במקום תוססת וייחודית, כל הרחובות עמוסים בחנויות קטנות המציעות את מרכולתן לכל דורש וכן דוכני אוכל רבים, מסעדות סיניות ובתי תה קסומים.

מסלול שמורות טבע

כמחצית מסינגפור מאוכלסת בבניינים, אך המדינה שומרת על שטחים פתוחים בקנאות ולכן יש בה שמורות טבע קסומות ומזמינות, ובלב שכונות המגורים יש פארקים ירוקים ומטופחים אשר מאפשרים למקומיים לבלות וליהנות מאוויר נקי ומאווירה פסטורלית. במהלך המסלול נהוג לבקר בגן החיות הגדול ובו שלל חיות מכל העולם. חובבי ההרפתקאות מוזמנים לספארי לילה, חוויה עוצרת נשימה לילדים ולמבוגרים. כמו כן, מומלץ לבקר בפארק הציפורים הענק ובו ציפורים מעניינות ומפל מים מלאכותי, הגדול ביותר מסוגו. ניתן לשלב ביקור בחוות לגידול סחלבים, ענף יצוא נחשב בסינגפור, וכמובן כדאי לטייל לאורך החופים הארוכים והנפלאים, במיוחד חופי הים הבתוליים בשמורות הטבע. אגב, אל תוותרו גם על טיול באיים הקטנים אליהם ניתן להגיע במעבורת וליהנות משמורות טבע קסומות, מחופים יפים, מיערות עם צמחייה עשירה וממפגש עם חיות רבות.

מסלול קולינרי

האוכל נחשב למוטיב מרכזי בעיני התושבים המקומיים בסינגפור וניתן להצטרף למסלול קולינרי במהלכו מטיילים בשווקים התוססים עם דוכני האוכל הרבים והירקות הטריים. רוב הדוכנים מתמחים בסוג אחד של אוכל, לכן רבים נוהגים להזמין מספר מנות מדוכנים שונים ואז לשבת ולאכול כמו מלכים.