מזג אוויר בסינגפור

יש שמכנים את סינגפור "הקניון היחיד בעולם עם כיסא באו"ם". סינגפור היא אכן מקום נפלא לערוך בו קניות, אך יש בה הרבה מה להציע חוץ ממרכזי קניות מרהיבים וקניונים מפוארים. הנהר שעובר דרך העיר מבטיח נוף משגע (במיוחד בלילות), העסקים בה משגשגים, יש בה גנים מקסימים וחיי לילה מטורפים. העיר יושבת על הים, ובגלל מיקומה הגיאוגרפי היא אינה נמצאת בסכנה של רעידות אדמה או טייפונים, אך ייתכנו שיטפונות. למרות חמישה מיליון התושבים שמתגוררים בה, 50% משטחה הם פארקים ירוקים, המבטיחים הנאה מהטרופיות הידועה לאי.

עבודה בסינגפור היא בהחלט חוויה לא שגרתית וסינגפור היא יעד לא רגיל של עבודה בחו"ל. מובטחת לכם הנאה מקסימלית ולא מעט כסף! אם אתם טסים לעבוד בסינגפור חשוב שתלמדו קצת על מזג האוויר ועל תנאי האקלים בעיר-מדינה זו.

התחזית משודרת בחסות…

בגלל מיקומה בדרום מזרח אסיה, מזג האוויר בסינגפור הוא טרופי, חם ולח, כשגשם רב הוא דבר יומיומי. כמובן שבזכות החום והלחות הצמחייה מאוד עשירה. אין באי עונות כמו קיץ, אביב, סתיו וחורף.

ב 40% מהימים פורצת סופת רעמים. זוכרים את השיר "רעמים וברקים" מהגן? בסינגפור תוכלו לשיר אותו לכל אורך השנה. הלחות לא הייתה מביישת גם את תל אביב המזיעה והיא עומדת על 70-80 אחוזי לחות בממוצע. אפריל הוא החודש החם ביותר (קצת כמו החמסינים בפסח, אבל לחים), ינואר הקר ביותר, ובנובמבר ממש תצטרכו מטריה, כי אז יורד הכי הרבה גשם.

חודשי המונסונים הם דצמבר עד מרץ בהם עונת מונסון צפון-מזרחית, ויוני עד ספטמבר בהם עונת מונסון דרום-מערבית. בראשונה תוכלו לצפות לגשם עקשן שיורד אחר הצהריים ובערב, בעוד שעונת המונסונים השנייה היא נעימה יותר והגשם יורד לפנות בוקר עד צהריי היום. בשאר השנה יורד גשם אחרי הצהריים ובערבים. אנחנו מדברים על 2,342.20 מ"מ של גשם בשנה (בארצנו הקטנטונת יורדים בממוצע 600 מ"מ של גשמים בשנה).

איך מתמודדים עם כל החום הזה?

בקיצור, עבודה בסינגפור היא באי טרופי וגשום. מה זה אומר במעלות? מינימום של 23 מעלות בממוצע ומקסימום של 34 מעלות. מה זה אומר לגבי חיי היום-יום? זה אומר בגדים קלילים ומטרייה. בגדים נעימים מכותנה, כמו שלובשים המקומיים. זכרו שהכל דביק, חם ולח, וזה לא נחשב דבר לא נאה לבוא לפגישת עסקית במשהו קליל ונוח. כשיוצאים החוצה, הכינו מטרייה ומעיל גשם, שני פריטי חובה בסינגפור.

בגלל מזג האוויר החם, כל המקומות הם ממוזגים, גם התחבורה הציבורית. בנוסף, העיר מציעה מקומות מחסה על המדרכות כדי להגן מהגשם החזק או מהחום הלוהט. למרות שאנחנו כישראלים רגילים לחום וללחות, מזג אוויר עם חום כבד ולחות של יותר מ80% במשך כל ימות השנה יכול להיות מאוד מתיש. רוב תושבי עיר-המדינה הזו מבלים את חייהם במזגן – הם מתגוררים בדירות ממוזגות, עובדים במשרדים ממוזגים, נוסעים במטרו הממוזג דרך תעלות המחברות בין הקניונים השונים שגם הן, כמובן, ממוזגות.

אבל עם כל החום באים גם דברים טובים, קוקטיילים צבעוניים (אך יקרים) ופירות ייחודיים שבאים מהחצר האחורית ולא מיובאים במטוס. סינגפור היא מקום אורבני במיוחד עם מזג אוויר טרופי, פראי. עבודה בסינגפור היא מגוונת ומעניינת. העיר העצומה הזו שנחשבת עיר-מדינה ובעבר הייתה קולוניה בריטית, היא היום בעלת השפעה מסין, מלזיה והודו והיא אחד המקומות המשגשגים בעולם. ביזנס באי טרופי. ארזו מטרייה, שימו כפכפים וצאו לדרך!