חוויה על עבודה בסינגפור

במהלך השירות בשלישות בקריה, היה לי הרבה מאוד זמן לתכנן את המסלול המהיר לתואר הראשון שלי. מאחר ולצערי לא הגעתי ממשפחה שהכסף נשפך לה מהכיסים בלשון המעטה, ידעתי שאני צריך להרוויח את שכר הלימוד שלי בעצמי ובגלל שאני בחור יסודי מטבעי, סקרתי באופן יסודי את כל האפשרויות העומדות בפניי בקפידה. בשלב מסוים הבנתי שהדרך הטובה ביותר להרוויח הרבה כסף בקצת זמן היא באמצעות עבודה בחו"ל במכירה בעגלות.

כשהתחלתי להתעניין בתחום הייתי בטוח שבסופו של דבר אגיע לארצות הברית, לקנדה או לאחת ממדינות אירופה. אתם יכולים להבין לבד כמה הייתי מופתע כשבסופו של דבר התברר לי שסינגפור היא המדינה שבה ארוויח את לחמי. העניין הוא שהתחום כל כך התפתח בשנים האחרונות עד שהגיע ברוב המדינות לסוג של רוויה. לעומת זאת בסינגפור, השוק רק מחכה לקלוט צעירים נמרצים כמוני וכמוכם.

איך למען השם הגעתי דווקא לסינגפור?

כפי שציינתי, אני בחור מאוד מאוד יסודי. לפיכך ביררתי פרטים רבים ככל האפשר בנוגע לכל מדינה שעניינה אותי, עבודה בסינגפור פשוט התגלתה לי כאטרקטיבית ביותר מבחינת תנאי המחייה, תנאי השכר ואפשרויות העבודה. תחום העגלות עדיין לא מפותח במדינה המיוחדת הזאת ולכן התחרות פחות קשה, השכר למתאימים גבוה במיוחד ותנאי המחייה לא מזכירים במאום את תנאי המחייה להם זוכים העובדים בעגלות במדינות אחרות.

התוצר הלאומי הגולמי לנפש בסינגפור הוא מהגבוהים בעולם, אחוז האבטלה במדינה הוא מהנמוכים בעולם ולא פחות משליש מכוח העבודה מורכב מעובדים זרים. בקיצור – יעד יותר מושלם מזה של עבודה בחו"ל לא יכולתי לבחור. בדיעבד התברר שגם בחרתי לעבוד באחת מהמדינות היפות ביותר בעולם כולו. מאחר ובנוסף להיותי בחור יסודי, אני גם בחור מאוד פרקטי, לא בדקתי את נתוני היופי של המדינה מראש ולכן מבחינתי היה מדובר בבונוס מפתיע ומענג.

עבודה קשה וכסף גדול

אנגלית היא שפה רשמית במדינה ולכן לא הייתה לי כל בעיה לנהל שיחות עם העוברים והשבים בקניון המרהיב שמוקמתי בו. אמנם בהתחלה היו דרושים לי כמה ימים כדי להסיר את החלודה, אבל אחרי פחות משבוע כבר הצלחתי לנהל שיחות מכירה שלמות ללא שום בעיה מיוחדת. במהלך השהות שלי גרתי בדירה מרווחת ומאובזרת עם ירון, בחור ישראלי מגניב שהגיע בדיוק כמוני, להרוויח הרבה כסף בזמן קצר. עם זאת, בניגוד אליי, ירון חסך את הכסף שהרוויח בעבודה בסינגפור לטיול ארוך במזרח הרחוק.

די מהר התפתחה ביננו תחרות קטנה בכל מה שקשור ליכולות המכירה שלנו. אני מכרתי גאדג'טים חשמליים וירון מכר כל מיני סוגים של אבנים. אני גאה לכתוב לכם שבכל ערב מחדש כשסיימנו לספור את השכר היומי, התברר לנו שאני הוא המנצח. ירון אמר שזה בגלל שיותר קל למכור גאדג'טים ואני הייתי אומר שזה בגלל שאין לו את מה שצריך בשביל להצליח בעולם הזה. כפיצוי הייתי מזמין אותו כל ערב לכוסית הראשונה בפאב.

מחכה כבר לחזור

החיים בסינגפור שונים מאוד מהחיים בישראל מהמון בחינות. אני לא יודע אם אתם מודעים לזה, אבל למשל אדם שנתפס כשהוא יורק מסטיק ברחוב צפוי לקנס של אלף דולר סינגפורי. מצד אחד זה אומר שצריך ללמוד קצת על ההתנהלות של המדינה לפני שמתחילים עבודה בסינגפור, אבל מצד שני זה אומר שהרחובות הרבה יותר נקיים ונעימים ושהרבה יותר בטוח להסתובב בהם.

כשחזרתי לארץ גיליתי שהצלחתי להרוויח הרבה יותר כסף ממה שתכננתי. חודש אחרי הנחיתה כבר נרשמתי ללימודים ועברתי לדירה משלי ועכשיו, שנה וחצי אחרי החוויה ההיא, אני כבר מתחיל לתכנן את הסיבוב הבא שלי בסינגפור. אין ספק שמדובר על חוויה שחייבים לעבור יותר מפעם בחיים.